Sivas Kavram Koleji

Akademik Okul

Günümüz çocukları ve gençleri, değişimin hızla kendini yenilediği bir dünyada; evrensel, toplumsal ve zihinsel dönüşümün bir parçası olarak büyüyorlar. Bu durumun farkında olarak oluşturduğumuz Okul İçinde Akademik Okul konsepti ile öğrencilerimizle aynı çağı yaşıyor, onların başarının her alanında ihtiyaç duydukları akademik becerileri kazanmalarını sağlayan eğitimi sunuyoruz.
Anaokulundan lise mezuniyetine kadar ögrenci merkezli öğretimi ve akademik başarıyı ön planda tutan okulumuzda;
oio-1.png
oio-1.png
oio-1.png
oio-1.png
oio-1.png
oio-1.png
oio-1.png

NEDEN ÖNEMLİ?
Bir üniversite dünyanın neresinde olursa olsun, öğrencisine hayal ettiği bir kariyerin kapısını açmak için çalışır. Ve bunu yaparken de her kariyer hedefi için hem ulusal hem de global olarak tanımlanmış akademik standartlar bütününe göre hareket eder. İşte bu noktada bambaşka bir Kavram olarak okullarımızı, her yaşa özel geliştirdiğimiz akademik içerik ve ölçme - değerlendirme çalışmaları ile zenginleştiriyoruz. Neden mi? Çünkü öğrencilerimiz bilimsel yönü çok güçlü bir çatı altında diğer eğitim seviyelerine eksiksiz geçebilsinler ve tüm dünyada geçerliliği olan nitelikte bir eğitime sahip olsunlar diye.

NEDEN BAMBAŞKA?
Günümüz çocukları ve gençleri, değişimin hızla kendini yenilediği bir dünyada; evrensel, toplumsal ve zihinsel dönüşümün bir parçası olarak büyüyorlar. Bu durumun farkında olarak şekillendirdiğimiz eğitim anlayışımızda, her zaman öğrencilerimizle aynı çağı yaşamaya ve onların ihtiyaçlarına cevap veren nitelikte bir akademik eğitim sunmaya özen gösteriyoruz.

Anaokulundan lise mezuniyetine kadar öğrenci merkezli öğretimi savunan Kavramda;
star.png  Daha çok düşünen ve sorgulayan,
star.png  Daha fazla okuyan ve araştıran,
star.png  Öğrenmenin her aşamasına daha aktif katılan,
star.png  Ulaşılan her bir bilginin daha yararlı ve kalıcı olmasını sağlayan,
star.png  Dünyanın belirlediği akademik okul deneyimi yaşatan “Okul İçinde Akademik Okul” konseptini öğrencilerimize sunuyoruz.

AKADEMİK OKULUN BAŞARI ANAHTARI
star.png  İngilizce dilinde hakimiyet
star.png  Sınav teknikleri dersi
star.png  Araştırma becerileri dersi
star.png  Tercih bilinci danışmanlığı
star.png  Nitelikli soru komitesi
star.png  Akademik gelişimi izleme ve değerlendirme toplantıları